O projektu

Hudební startér

Hudba jako taková je společným dědictvím prakticky v každé komunitě po celém světě. Řemeslo múz provází člověka evolučním sprintem už tisíce let. Od dob prvních forem etnických bubnů přes okázalé symfonie až po současné syntetické zvuky moderních hudebních těles vzbuzuje hudba v nás posluchačích nejrůznější emoce a nutí nás o čemkoli více přemýšlet. Zeptáte-li se muzikanta, co pro něj hudba znamená, většinou bude dlouho hledat dostatečně vzletná a důstojná slova pro to, aby pojmenoval nepojmenovatelné. Hudba je pro něj duchovní prostor, způsob terapie, zpovědnice, ale také důmyslný komunikační prostředek.

Prostřednictvím projektu Hudební startér chceme hudbu představit širší veřejnosti právě jako inteligentní a vznešený způsob komunikace, jako jazyk, kterému rozumí lidé po celém světě.

Rádi bychom vzbudili obecný zájem o hudební umění a vyvrátili mylnou představu, že hudba je jen pro hrstku vyvolených, kteří byli obdařeni talentem. K tomu, aby se člověk mohl radovat z hudby, není nutné, aby svými koncerty plnil velké hudební kluby, sportovní haly a stadiony, držel se na čelních příčkách hitparád. Už zvládnutí prvních kroků hry na hudební nástroj, první akordy, které k sobě sednou a tvoří spolu píseň, vzbuzují v člověku pocit štěstí, radosti a duševní svobody. Hudba prospívá nejen duševnímu zdraví, ale například i jen „pouhá“ hra na zobcovou flétnu má u dětí pozitivní vliv na vývoj motoriky, obecně zvyšuje kapacitu plic a pomáhá při léčbě dýchacích potíží.

My jsme tu s Hudebním startérem od toho, abychom pomohli vám nebo vašim dětem v hudebních začátcích a třeba i nastartovali budoucí hudební kariéru. Poradíme vám s výběrem vhodného nástroje, poskytneme vám přehledné a srozumitelné informace před jeho nákupem a doporučíme několik možných variant.

Na stránku Hudebního startéru se můžete obracet nejen s prvotní radou pro začátečníky, průběžně budeme obsah doplňovat o užitečné informace, videa a články s tipy a triky, pomocí kterých se budete moci ve hře dále zdokonalovat.

Hudební startér je místo pro lidi v každém věku, pro všechny, kteří hledají cestu k hudbě a chtějí umět komunikovat tímto ušlechtilým celosvětovým jazykem.

Partneři projektu
#
Vybrat si nástroj